Za početak ću samo reći drago mi je da sam se u serijal Severna kapija upustio nakon što su izašle sve četiri knjige i što neću da čekam po godinu dana na nastavak!
Danijel je definitivno svoj zanat dobro naučio i dobro sve izveštio! Knjiga se čita tečno i više puta se u toku knjige vraća na neke sitnice koje su već bile i povezuje radnju u jednu složeniju priču. Do sada, ovo mi je verovatno omiljeni deo Severne kapije. Kao da knjiga ima 50 strana, tako se brzo čita.
Ipak, ovog puta klinci upadaju u nove nevolje i pojavljuje se novi problem. Sam kraj treće knjige, kao i prethodna dva dela, ostavlja trag za finalnu knjigu koja je verujem puna adrenalina i ostavlja bez teksta. Ono što mi se posebno sviđa u ovom delu, što nema puno vraćanja na prethodne delove. U drugom delu serijala Glasovi u tami autor je više puta spominjao događaje iz prvog dela ukratko, kao podsetnik (što je i razumljivo kad čitaš knjigu odmah nakon što izađe), ali kad se čitaju sve knjige serijala gotovo uzastopno, onda to može malo da guši.
Sviđa mi se što sam još nešto naučio o bićima iz Slovenske mitologije i upoznao sam neka nova. U ovom delu čini mi se da nema previše susreta sa tim delom, ali to ne kvari doživljaj, niti utisak o knjizi. Zavalite se i uživajte!